Шлях по сайту: Бібліотека Архів бібліотека Радимо прочитати!

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Радимо прочитати!

Зеновій Филипчук «Равлик, який літає»

Друк

У 2013 році вийшла книжка львівського письменника Зеновія Филипчука під назвою «Равлик, який літає».

Роман буде цікавим для читачів будь-якого віку, оскільки автор порушує проблеми, які є актуальними для кожного із нас.

На перший погляд може здатися, що назва роману є абсурдною і не логічною, проте це лиш так здається. Якщо підійти до неї з філософського боку, то перед нами постає цілий ряд запитань: «що істоті, яка споконвіку повзає на землі надає крила?» Це запитання є співзвучним з наступним – «що людині, яка споконвіків ходить по землі, прикута життєвою метушнею, надає крила?» Як пише наша геніальна письменниця Ліна Костенко «Здається людина крил не має, а літає, а літає». «Що буденне життя робить незвичним, незвичайним? І що саме наше існування перетворює у життя насичене кольорами веселки та наповнене новими мелодіями? » Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете на сторінках роману.

Автор доступно, просто і легко пише про давно відомі нам речі, життєві перипетії, але подає  під ншим, незвичним для нас, кутом зору. Нагадує про ті забуті і так зараз необхідні життєві цінності. Як пише автор - «Найбільшою цінністю в життя може бути просто інша людина.

Отож, це роман про історію, яка почалася так просто і несподівано, як навесні розцвітає бузок. Про вечір, що увійшов у життя, як початок чогось незбагненного і неминучого, дехто називає це долею. Історія про незапланований шанс, який кардинально змінив життя кожного героя роману. Для когось він став щасливим квитком у багате життя, але позбавив людину найголовнішого, чи пак, людина заради багатства свідомо перетворила себе в те, що гірше від лютого хижака. Для інших – позбавив усе, та подарував те, що існування перетворює у життя і наповняє душу тим, без чого неможлива і саме життя. А для декотрих – став пристрасним вогнем, що спопелив усе, що було святим та  знівечив усе, що було цінним, але залишив по собі те, заради чого варто жити, заради чого слід боротися.

Це роман про сучасну українську молодь, якій випали нелегкі випробування. Найкраща рецензія : коли люди , перечитавши твір, переповідають його іншим. Такого стилю дотримується автор.

Роман  Зеновія  Филипчука «Равлик, який літає» можна переглянути на абонементі художньої літератури.

 

Вивчаймо історію рідного міста!

Друк

Слов'янськ! Свята земля моя єдина!

Небесні сили здавна бережуть

Тебе, живлющий подих України,

І сонце осяває твою путь.

Сплетіння вулиць, липи  і  каштани,

Чарівний шепіт листя уночі...

В куточках серця  місто це зоряне

Від таємниць приховує ключі.

Рідне  місто”

К. Нестеренко

Шановні користувачі!   Якщо  Ви цікавитеся історією рідного міста, пропонуємо  ознайомитися з книгою Генадія Пушкарьова “Тор — Славянск: история в фотографиях”. Книгу можна переглянути  в читальній залі № 2 (гол.корпус).

Детальніше...
 

“Україна — це неба безмежного шир”

Друк

Шановні читачі ! Пропонуємо Вам підбірку художніх видань з книжково - ілюстративної виставки : “Україна — це неба безмежного шир” (образ України в художніх творах).

Детальніше...
 

ІВАН ФРАНКО

Друк

Гундорова Т. Невідомий Іван Франко : грані Ізмарагду / Тамара Гундорова . – Київ : Либідь, 2006. – 360 с. : іл., фот.

У книзі подаються вибрані твори Івана Франка, які супроводжуються розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурної феноменолог ії письменника. Уперше в українському літературознавстві розглядається цілісність культурного, філософського й художнього мислення Франка та описуються основні поняття етико-естетичного універсуму Франка, його культурні символи, маски та образи. У центрі уваги — символічна автобіографія письменника, гностичні колізії творчості, культурний синтез, натурфілософія і антропологія Франка.

Детальніше...
 

ЛІНА КОСТЕНКО

Друк

Костенко Л. Річка Геракліта / Ліна Костенко ; [упоряд. та передм. О. Пахльовської ; худож. С. Якутович] . - Київ : Либідь, 2011. - 288 с. : іл. Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у багато - голосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів.

“І день, і ніч, і мить, і вічність,

і тиша, і дев'ятий вал -

твоїх очей магічна ніжність

і губ розплавлений метал.

В ніч високосного притулку -

коли йде обертом земля -

ти до плеча мене притулиш

безсмертним рухом скрипаля.”

Костенко Л. Мадонна перехресть / Ліна Костенко . - Київ : Либідь, 2011. - 112 с. : іл.

До цієї книжки Л. Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.

Книжка дуже особиста : вона присвячена коханій донці – Оксані. З великою довірою до свого читача автор розкриває родинний альбом – ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття.

 

Детальніше...
 

Радимо прочитати Павло Зайцев “Життя Тараса Шевченка”

Друк

Зайцев П. Життя Тараса Шевченка : [монографія] / П. Зайцев ; післямова О. Мишанича . - 2-ге вид. - Київ : Обереги, 2004. - 477 с. : іл. - (Бібліотека українського раритету)

Книга професора Павла Зайцева “Життя Тараса Шевченка” є плодом багаторічної праці. Автор своїми розвідками здобув собі ім'я видатного шевченкознавця.

Це єдина у своєму роді, правдива біографія Тараса Шевченка, де розкривається і утверджується перед читачем новий, нетрадиційний образ поета, художника.

Написана з пієтетом патріота і глибокою любов'ю до поета, ця книга дає зразок справді вільного, неупередженого, об'єктивного вивчення. І саме тому постать поета-пророка України виступає в ній в усій своїй величі й багатстві. Поєднується наукова вимогливість, сувора обґрунтованість аргументації з майстерною, легкою формою викладу.

Детальніше...
 

Матіос М. Солодка Даруся : драма на три життя / М. Матіос

Друк

Матіос М. Солодка Даруся : драма на три життя / М. Матіос. 7-е вид. Львів : ПІРАМІДА, 2014. 188 с.

Найвідоміший і найпопулярніший роман Марії Матіос  “Солодка Даруся “ справедливо назвали “трагедією, адекватною історії ХХ століття”, а саму Дарусю – “образом майже біблійним”.

Детальніше...
 

Навігація

Контакти

Оголошення


 


 Новини бібліотеки

Доторкнемося до творчості французького письменника Гюстава Флобера

Доторкнемося до творчості французького письменника Гюстава Флобера

Абонемент художньої літератури запрошує користувачів переглянути книжково-ілюстративну виставку: “Флобер –...

23 груд. 2016

Що ми знаємо про СНІД?

Що ми знаємо про СНІД?

1 грудня — День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Проблема ВІЛ/СНІДу є,...

01 груд. 2016

Жіночі особистості на педагогічній ниві

Серед видатних жінок, які залишили слід на ниві педагогічної праці,...

22 лист. 2016

Пам’ять про Голодомор 1932-33 рр.

Пам’ять про Голодомор 1932-33 рр.

Україна в 1932-33 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, ...

19 лист. 2016