Шлях по сайту: Студенту Творчі центри Театр-студія "Гротеск"

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Театр-студія "Гротеск"

Друк

Театр-студія «Гротеск» розпочав свою історію у лютому 2013 року в стінах Донбаського державного педагогічного університету.

До цього, як і належить, у повітрі витало передчуття створення театрального колективу, його необхідність. Ініціатива народження Театру в університеті по праву належить ректорові нашого вишу – Омельченко Світлані Олександрівні. Театрали вдячно і справедливо вважають її своєю МАМОЮ.

Тієї ж весни склалася творча група під керівництвом театрального режисера Філіпової Наталії Яківни, яка згуртувала навколо себе студентів різних факультетів та учнів міста.

Створення та організація Театру – дуже складна праця, яка вимагає жорсткої дисципліни і напруженої роботи, незважаючи на обмежений час і втому. Театральна справа передбачає постійну роботу не тільки над ролями, але й над собою. Доводиться визнати, що в справі створення Театру беруть участь тільки істинно захоплені і віддані люди.

Головний принцип нашої організації – студійність, або постійний розвиток і зростання в рамках акторській професії, робота в команді і особиста участь кожного у спільній справі. У студії відбуваються заняття з акторської майстерності, різноманітні акторські тренінги з уваги, пам'яті, командної роботи, креативності та ін., тренінги мови і голосу.

Заняття ведуться відповідно до традицій вітчизняної акторської школи. Ідеологічною основою методики викладання у нашій студії є концепція К. С. Станіславського – відомого актора, режисера і театрального педагога. «Школа на ходу» – так Станіславський називав роботу в Театрі з двох рівносильних напрямів: навчання і репетиції.

У студії ми навчаємося основам акторської професії: умінню взаємодіяти з партнером, працювати в команді, володіти своїм тілом, працювати з текстом п'єси, грамотно і чітко висловлюватись та ін. Ми намагаємося розвинути в студентів креативність, увагу, пам'ять, інтуїцію.

Майбутні педагоги через акторські техніки розвивають свою мову, здобувають внутрішню упевненість, долають психологічні бар'єри, звільняються від хвилювання і скутості перед публікою.

За час роботи театру-студії «Гротеск» досить багато зроблено, показано, задумано і реалізовано. Але ми на жодну мить не дозволяли собі думати, що вихід на сцену – це «потіха», «хохма», «прикол». Студенти, які назвали себе артистами, уже усвідомили і відчули на собі, що в акторській професії головним і основним є праця.

Наш театр молодий, термін його снування невеликий, тим більше, що існують складності з графіками навчання, сесії, канікули... Натомість ми намагаємося тримати колектив «у тонусі», не розслаблятися. І ось що в нас виходить:

  • були показані концертні програми – «Класики посміхаються», «Студентська суміш»4
  • підготовлено Новорічне Шоу «Конкурс снігуроньок»;
  • інсценовані оповідання А. П. Чехова, М. В. Гоголя, Аркадія Аверченка;
  • поставлено одноактні вистави: за п'єсою А. Аверченка «Муж каких много», за п'єсою А. П. Чехова «Пропозиція»;
  • дуже популярними стали «Вечори театральних імпровізацій» – це двобій між командами акторів-імпровізаторів;
  • у березні 2014 р. на суд глядача було представлено театралізоване дійство «Театр уже повний! Ложі сяють!», присвячене Всесвітньому Дню Театра;
  • навесні 2015 р. театр показав романтичну виставу про кохання «Я шукаю» (сценарій Н. Філіпової);
  • ще одна цікава подія у колективі – народження на базі «ГРОТЕСКУ» Театру живих скульптур «БРОДВЕЙ», який дуже тепло і радісно був прийнятий жителями нашого міста;
  • Театр «Гротеск» взяв участь у міських заходах: святкування Дня незалежності та Дня міста;
  • наразі в колективі розпочата робота над постановкою повнометражного вистави за п'єсою М. Старицького «За двома зайцями».

Студентський театр-студія «Гротеск» запрошує усіх, хто любить Театр (як любимо його ми!) і бажає взяти участь у його роботі!

А не любити його не можна! Це чудовий, красивий, захоплюючий, приваблюючий таємничістю світ, який вражає своєю різноманітністю і життєвістю!

Ми чекаємо на Вас, закохані в ТЕАТР!!!

Група ВК:  https://vk.com/teatr_grotesk

Наші будні і свята
Воскові фігури
 

Оголошення