Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини У ДДПУ вдруге відбулась Регіональна (не)конференція MiniEdcampSloviansk

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

У ДДПУ вдруге відбулась Регіональна (не)конференція MiniEdcampSloviansk

Друк

4 травня на базі факультету початкової, технологічної та професійної освіти за ініциативою кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті відбулася незвична наукова подія – Регіональна магістральна (не)конференція міжнародного вчительського руху EdCamp – MiniEdcampSloviansk. Цей значний освітянський захід відбувався в нашому закладі вже другий рік поспіль. Цьому передувало подавання заявки на конкурс «EdCamp in a Box. 3.0». В Україні цьогоріч відбувається 15 магістральних і 32 афілійованих MiniEdcamp.

EdCamp – це (не)конференція, яка від інших уже відрізняється часткою НЕ. Ці освітні заходи у дискусійному ключі, які проводяться в усьому світі для співтворчості шкільних педагогів. На сьогодні рух EdCamp об’єднав освітян із 28 країн світу для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї. Основна мета цього демократичного формату – сприяти діалогу та вільному обміну досвідом за принципом give – get.

Ми обрали для нашого MiniEdcampSloviansk найактуальнішу тему – Цифровий освітній простір. 30 локацій, 25 експертів, понад 250 учасників із різних куточків України – від заходу до сходу. Обговорювали важливу тематику – інклюзія і цифрові технології, соціальні мережі, інтерактивні підручники, веб-квести, технології Microsoft, академічна доброчесність у цифрову епоху, додатки Google у професійній діяльності вчителів, міфодизайн, відкритий урок із робототехніки та багато іншого.

(Не)конференцію відкрили також незвично й креативно – піснею-привітанням від викладачів факультету, що задало мажорного темпу і настрою всьому заходу. Захід привітала програмна асистентка EdCamp Ukraine Юлія Мєлєжик і Перший проректор нашого вишу Ольга Набока.

Під час заходу діяла благодійна акція. Усі учасники привезли з собою подарунки для Слов'янського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Зібрали безліч канцелярських товарів для дітей цього закладу.

Особливою родзинкою MiniEdcampSloviansk стала реалізація Всеукраїнського проекту «Шкільне reality» в offline режимі, у якому взяли участь діти зі слов’янського педагогічного ліцею. Вони протягом дня написали сценарій на задану тему і зняли фільм, який продемонстрували на закритті (не)конференції. Також традиційною стала медіапідтримка від талановитих учнів Миколаївської ЗОШ № 3 – Ініціативної групи «MEDI@NNA», які цього разу були й експертами і мали власну сесію, де продемонстрували практику зйомки на уроці.

Злагодженій роботі сприяла підтримка волонтерів-студентів нашого вишу. Вісім годин пролетіли непомітно, адже цьому сприяла атмосфера (не)конференції – дотримуватись двох цінностей EdCamp’ів. Свобода робити те, що хочеш, – наприклад, пити каву з колегою або залишити сесію, якщо вона нецікава. Це називається законом «про дві ноги». Й утворення горизонтальних зв’язків, що призводять до ефекту «довгого хвоста»: головне починається після події, коли народжуються нові ідеї, проекти, партнерства.

Усі учасники поїхали додому натхненні, із подарунками від наших партнерів і з вірою, що наш виш дійсно здатний на перезавантаження, і ми готові до ефективного функціонування в цифровому освітньому просторі.

Більше про подію можна переглянути в галереї та за посиланням.

 

Оголошення