18–19 травня на філологічному факультеті було проведено низку заходів у межах Всеукраїнської науково-практичної конференції "Перспективні напрями сучасної науки та освіти". Особливої святковості цьому заходу додавало те, що він збігся з Днем вишиванки.
У святковій робочій атмосфері відбулися пленарне та секційні засідання на трьох кафедрах факультету. У роботі секції взяли участь викладачі кафедри, стейголдери, учителі української мови та літератури ЗЗСО і, головне, здобувачі філологічного факультету.
Кафедра іноземних мов провела секційне засідання під загальною назвою "Освітні технології: іншомовна парадигма". Доповіді, які прозвучали на секційному засіданні кафедри германської та слов'янської філології були присвячені сучасним проблемам методики викладання іноземних мов, теорії і практики перекладу, теоретичним аспектам англійської та німецької мов. Матеріали та тези доповідей знайшли відображення у випуску 12 збірки наукових праць ДДПУ.
Кафедра української мови та літератури була представлена на двох секційних засіданнях. У засіданні секції «Українська мова», крім студентів та викладачів, узяли участь стейкхолдери ОПП "Середня освіта (Українська мова і література). Середня освіта (Мова і література (англійська))" Г. О. Савченко, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель англійської та української мови ЗОШ № 7 м. Слов'янська та О. М. Сулакова, заступник директора з навчальної роботи, учитель української мови та літератури ЗОШ № 10 м. Слов'янська. Дискутивні запитання до доповідачів та аргументовані відповіді на них довели фаховість підготовки здобувачів філологічного факультету. Засідання секції мови відбулось у доброзичливій атмосфері, що посприяло виникненню бажання нових наукових злетів та подальшої творчої філологічної наснаги.
Найчисельнішою була секція «Українська література». У межах її роботи було представлено доповіді з літературознавства та методики літератури, які викликали кілька наукових дискусій. Членами кафедри був відзначений високий науково-педагогічний рівень підготовки доповідачів і логічно й послідовно побудовані виступи. Наприкінці роботи секції було визначено найбільш ґрунтовні виступи, якими стали доповіді В. Чаус, І. Бодрої, А. Моргуна, О. Гозбенко, Н. Черенкової, В. Мірошниченка, Є. Рогози й О. Маренич.
На 18 травня припала ще одна цікава подія. Це участь члена проблемної групи ДДПУ "Польська мова", студента філологічного факультету ДДПУ Данила Ревуцького в Міжнародній науковій конференції "Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata" у Щечинському університеті (Польща). Євроінтеграція в дії.
Підкорюємо нові висоти разом зі здобувачами вищої освіти Донбаського державного педагогічного університету.
Засідання наукової секції кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті, яке відбувалося 18 травня, містило величезну родзинку у вигляді маленьких науковців із Миколаївського ЗЗСО №3. У межах роботи секції відбулась, так би мовити, традиційна, але цього разу афілійована Восьма наукова дитяча конференція «Комп’ютер і Ми», яка була припинена через ковідний карантин і повномасштабну війну. І викладачів, і студентів уразили програмні продукти, що їх створили та презентували юні майбутні IT-шники в середовищі програмування Scratch 2. І отримали сертифікат участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти».
А ще свої перші кроки в науку зробили наші студентки-першокурсниці, презентувавши свої наукові розвідки. Настя Рутковська досліджувала розробку системи математичних знаків, Ірини Слищенко складала математичний календар. Дівчата під керівництвом доцента кафедри Олександра Кошелєва зробили прекрасні доповіді, які викликали неабияку зацікавленість.
Також жваво обговорювали наукові доробки магістранток: Філіної Олени «Опанування програмного середовища scratch здобувачами початкової освіти», науковий керівник доцент Пучков І.Р.; Стадник Ольги «Модель формування медіаграмотності здобувачів початкової освіти засобами інтегрованого курсу «Мистецтво», науковий керівник доцент Євтухова Т.А.
Завжди вкрай корисним буває досвід учителів-практиків. Ми давно співпрацюємо з нашою випускницею, учителькою слов’янської школи №10 Юлією Пожитько. Її доповідь про Хібукі-терапію викликала найжвавіше обговорення і бажання познайомитися з цим ближче.
Завершили виступи на секції ті, хто готує вчительство – викладачі. Професорка кафедри Вікторія Гринько, керівниця Центру СЕЕН у нашому виші, познайомила нас із масштабним експериментом – Міжнародним дослідженням соціально-емоційних навичок, у якому задіяні п’ятнадцять країн і майже всі регіони України, 232 школи. Регіональними координаторами цього дослідження стали сама Вікторія і завідувачка кафедри Тетяна Євтухова.
Вона у свою чергу доповіла присутнім про набуті нещодавно навички, які вона здобула разом із асистентом кафедри Наталією Корягіною, опанувавши курс від The LEGO Foundation «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки». Новий досвід утілюється в навчальних дисциплінах, що їх можуть обрати наші студенти для вивчення.
Таким був цей науково-вишиванковий день. Адже конференція припала на Всесвітній день вишиванки, і всі присутні залюбки його відзначили.
18 травня 2023 року кафедрою психології було проведено секційне засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів і молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти». У заході брали участь стейкголдери, запрошені гості, аспіранти, здобувачі та викладачі. Зі словами привітання виступили завідувач кафедри психології, проф. Мелоян А.Е. та декан факультету гуманітарної та економічної освіти, проф. Саяпіна С.А.
Обрані теми були актуальні та змістовні. Стейкголдерами представлені тематики такі, як планування кар’єри, негативний вплив молодіжної субкультури на формування особистості, копін-ресурси як чинник особистісної зрілості у жінок, які мешкають у зоні військового конфлікту, практичний резільєнс. Виступи учасників розкрили питання здобутків України за часів Незалежності, особливостей роботи психологів в умовах військових конфліктів та значення резильєнсу, особливості переживання кризової ситуації у вчителів загальньоосвітніх шкіл в умовах воєнного стану в Україні та ін. Присутні обмінювалися досвідом психологічної підтримки та особливостями роботи з різними категоріями людей, які постраждали під час війни.
Вітаю трудовий колектив Донбаського державного педагогічного університету з почесною нагородою "Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом" за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти, значні успіхи в підготовці висококваліфікованих фахівців, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді (відповідно до постанови Верховної Ради України від 05 липня 2001№2541-ІІІ "Про Почесну грамоту та Грамоту Верховної Ради України")!
Шановні колеги, команда, студенти - Я Вами пишаюся!
Наближаємо перемогу на освітянському фронті! 💙💛 Слава Україні! 🇺🇦
Сторінка 1 із 568